Træner
Ko Tai Jeong
Beskrivelse
Træner for voksenhold mandag 
9.Dan
Stormester for klubben samt Sim Uu.
Tidligere landsholdstræner for Danmark med bla 2 x OL Guld og 2 x VM Guld.
Graduerings berettiget
Se hele beskrivelsen
Lars Arnum
Beskrivelse
Træner for voksenhold onsdag
8.Dan
Diplomtræner uddannet samt Kukkiwon Master kursus
Graduerings ansvarlig 
Se hele beskrivelsen
Kenneth platz Christensen
Beskrivelse
Træner for højtgraduerede børn
6. Dan
Træner 2 uddannet samt Kukkiwon Master kursus.
Graduerings berettiget
Se hele beskrivelsen
Mads Abel
Beskrivelse
Træner for ungdomsholdet
6.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Tony H. B. Hansen
Beskrivelse
Træner for teknikholdet
5.Dan

Træner 2 uddannet samt Kukkiwon Master Kursus

Gradueringsberettiget


Se hele beskrivelsen
Otto Larsen
Beskrivelse
Træner for kampholdet
5.Dan
Graduerings berettiget
Se hele beskrivelsen
Christina Hansen
Beskrivelse
Træner for teknikholdet
4.Dan

Træner 2 uddannet

Gradueringsberettiget

Se hele beskrivelsen
Finn Larsen
Beskrivelse
Træner for Børn begynder
4.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget 
Se hele beskrivelsen
Brian Andreasen
Beskrivelse
Træner for højtgraduerede børn og voksenholdet
4.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget 
Se hele beskrivelsen
lars husum
Beskrivelse
Træner i Hjerting Afdelingen
4.Dan
Træner 1 uddannet
Graduerings berettiget 
Se hele beskrivelsen
Lotte Weltz
Beskrivelse
Træner for teknikholdet
4.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget
Se hele beskrivelsen
Rikke Bergmann
Beskrivelse
Træner for ungdomsholdet
4.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Tommy Larsen
Beskrivelse
Træner for børn begynder
4.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget 
Se hele beskrivelsen
Brian Asmussen
Beskrivelse
Træner i Hjerting Afdeling
Træner ansvarlig
3.Dan
Træner 2 uddannet
Graduerings berettiget 
Se hele beskrivelsen
Dennis Christensen
Beskrivelse
Træner for kampholdet
3.Dan
Graduerings berettiget 
Se hele beskrivelsen
Jakob Alhamdani
Beskrivelse
Træner højtgraduerede børn
3.Dan
Træner 2 uddannet
Se hele beskrivelsen
Mette Marie Øgendahl Larsen
Beskrivelse
Træner for videregående børn
3.Dan
Se hele beskrivelsen
Sabina Kaae Berg
Beskrivelse
Træner for videregående børn
3.Dan
Se hele beskrivelsen
Frederik Heise Jensen
Beskrivelse
Træner i Hjerting Afdelingen
2.Dan
Se hele beskrivelsen
Mikkel Andersen
Beskrivelse
Træner for videregående børn og kamphold
2.Dan
Træner 2 uddannet
Se hele beskrivelsen
Heidi Falk Langmack
Beskrivelse
Træner for begynder børn.
1. Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Jeppe Nørgaard Villadsen
Beskrivelse
Jeppe er 1. Dan.
Træner for videregående børn. 
Se hele beskrivelsen
Lisa Wriborg Jacobsen
Beskrivelse
Træner for Tigerteam
1.Dan
Se hele beskrivelsen
Tina Højberg Sørensen
Beskrivelse
Træner for kampholdet
1.Dan
Se hele beskrivelsen
Junior træner
Angelina Luu
Beskrivelse
Juniortræner højtgraduerede børn
3.Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Annastacia Grøndal Amdi
Beskrivelse
Juniortræner videregående børn
2.Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Eman Curovac
Beskrivelse
Juniortræner begynder børn
2.Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Isabella Berg Bendesen
Beskrivelse
Juniortræner begynder børn
2.Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Anna Vân Anh Olsen
Beskrivelse
Juniortræner videregående børn
1.Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Hjælpeinstruktør
Dennis Kjær Andersen
Beskrivelse
Hjælpetræner
1.Dan
Træner 1 uddannet 
Se hele beskrivelsen
Sofia Van
Beskrivelse
Hjælpetræner begynder børn
1.Dan
Se hele beskrivelsen
Tea Krogsager Andersen
Beskrivelse
Hjælpetræner
1.Dan
Træner 1 uddannet
Se hele beskrivelsen
Pernille Valencia Hansen
Beskrivelse
Hjælpetræner begynder børn
1.Kup
1-2 Træner uddannet 
Se hele beskrivelsen
Sif Jensen
Beskrivelse
Hjælpetræner begynder børn
2. Kup
1-2 Træner uddannet 
Se hele beskrivelsen
Emma Broeng Sergeant
Beskrivelse
Hjælpetræner i Hjerting
4.Kup 
Se hele beskrivelsen

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle