Tilbage til 2014

Generalforsamling d.24/3

25/03/2014

Mandag d.24/3 blev klubbens ordinære Generalforsamling afholdt.

De 24 fremmødte startede med en omgang mad fra Heidi´s køkken. Derefter fortalte Finn om året, der gik. Efter dette blev regnskab og budget fremlagt af Torben T. Vi fik et pænt resultat, ikke mindst takket være de aktiviteter, der laves i klubregi. Vi har blandt andet afholdt kurser, stævne og landsholdssamling. For klubbens medlemmer er der i løbet af 2013 afholdt Discofester, hyttetur, weekendtræninger, julefest, sommerfest, fastelavn, julefrokost og kupgradueringer. På konkurrence siden har klubbens Teknik- og Kamphold deltaget i en del stævner i ind- og udland. Så 2013 har været et år med gang i.

Følgende blev valgt til bestyrelsen: Finn Larsen - Formand, Torben Tobiasen - Kasserer, Brian Andreasen - Best. medlem, Brian Asmussen - Best. medlem, Lene Bønning - Suppleant, Ulla Arnum - Suppleant.